694 404 828 Dostawa zaraz po zakupie Dostępność 24h na dobę

Podcast Zaplecze rozwojowe 13 - Jak czytać TONY książek?

0

To nie jest odcinek o szybkim czytaniu :) takiej umiejętności nie nabyłam, ale korzystam z pewnego systemu, który pomaga mi w tym, żeby treść wielu książek przerabiać na wiedzę z której korzystam.

 

Te 6 kroków może Ci pomóc w tym, żeby łatwiej i szybciej przyswajać sobie główną merytorykę danej książki, nie koniecznie czytając ją od deski do deski.

 

1. Recenzje - czytam je słucham i oglądam na YT. To pozwala mi się zorientować czy daną książkę w ogóle czytać, albo kiedy już się na to zdecyduję, to o czym ona jest i czego mogę się po niej spodziewać. 

2. Spis treści - on powala mi zbudować sobie w głowie taką mapę tego co jest w książce i które rozdziały najprawdopodobniej będą dla mnie ciekawe.

3. Wprowadzenie od autora - bardzo niedoceniana część książki a tam można dowiedzieć się co autor miał na myśli i bardzo często w którym rozdziale konkretnie nam o tym powie.

4. Jeden rozdział - wybieram ten który najprawdopodobniej zawiera merytorykę której szukam, albo ten który na dany moment może być dla mnie najużyteczniejszy. 

5. Zaznaczam, zakreślam, wlepiam i robię zakładki - używam książki i zaznaczam w niej co ciekawsze treści, dużo też notuję swoimi słowami, to powoduje, że treść zostaje ze mną na dłużej.

6. Opowiadam komuś o treści książki najszybciej jak się da po jej przeczytaniu - to powoduje, że uczę się własnymi słowami wyrażać główne treści jakie autor chciał przekazać i pozwala mi to lepiej je zapamiętać.

 

W odcinku wspominam też o dwóch aplikacjach, które zawierają recenzje książek - https://www.blinkist.com/ oraz https://www.mentorbox.com/

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Zapisz się na Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać wartościowe treści dotyczące wspierania innych w rozwoju.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Szablon Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep internetowy Shoper.pl